Advertising
Advertising

eBiuletyn-Newsletter

Zobacz korzyściFischer Spider 62 NIS + Offtrack 3

1 299,00 zł brutto


Zapytaj o produkt, rozmiar...


Opis produktu

 

ZESTAW FISCHER

 

                   OFFTRACK CRUSING
NARTY FISCHER SPIDER 62
BUTY FISCHER OFFTRACK 3
WIĄZANIA FISCHER TOURING CLASSIC NIS SILVER
KIJE FISCHER XC SPORT
Narty Fischer Spider 62 to narty należące do grupy Offtrack Crusing - nowości w kolekcji nart klasycznych Fischera na sezon 2011 /2012.Jest to model pośredni pomiędzy nartami rekreacyjnymi / zwanymi popularnie śladówkami /, a nartami typu backcountry.Podobnie, jak narty backcountry są one okrawędziowane na całej długości,ale zastosowane rozwiązania technologiczne sprawiają, że są niezwykle lekkie.Technologia Offtrack Crown dla optymalnego odbicia oraz 5/10 Nordic Camber sprawiają, że prowadzenie narty jest niezwykle intuicyjne.
 Doskonałe właściwości ślizgu i łatwość skrętu nart Spider 62 to gwarancja wspaniałych zimowych wędrówek.W modelu tym zastosowano płytę NIS / Nordic Integrated System / - co zapewnia bezpieczny montaż wiązania bez konieczności wiercenia - ingerencji w strukturę narty.Narta i płyta są połączone na stałe opatentowaną technologią co w efekcie daje niezrównane przenoszenie siły na nartę.Zastosowanie systemu NIS, sprawia, że mamy możliwość regulacji - przesunięcia wiązania do tyłu i do przodu, co gwarantuje dostosowanie punktu równowagi do indywidualnych wymagań, a także płynnie dostosować je do stylu jazdy i warunków na trasie.
 
 
 
 
 
 
 
 Serię zaprojektowano z myślą o aktywnych, lubiących biegać na nartach osobach, które mają ograniczony dostęp do tras, za to chętnie wybierają się na zimowe przebieżki za miasto lub do parku.Wystarczy kilkanaście cm świeżego śniegu i dobre chęci...
 
 taliowanie : 62 - 52 - 60 cm
 dostępne długości : 169 ; 179 ; 189 cm
 waga: 1790 g/179cm
 
 Długość nart Spider 62 dobiera sie na podstawie wagi ubranego narciarza :
169 cm < 69 kg
179 cm : 65 - 89 kg
189 cm > 85 kg
Opisy poniżej dotyczące zastosowanych technologii zaczerpnięto ze strony Producenta !
 
 
 zastosowana technologia :
 
WYKOŃCZENIE ŚLIZGU
SPEED GRINDING
Nowe uniwersalne wykończenie ślizgu za pomocą kamienia szlifierskiego
KONSTRUKCJA
NORDIC ROCKER CAMBER
Specjalna konstrukcja łopat zapewniająca gładkie prowadzenie nart w świeżym puchu. Delikatnie podwinięte dzioby sprawiają, że łatwiej i szybciej się skręca przy jednoczesnym nie wielkim nakładzie siły. W rezultacie otrzymujemy narty o doskonałych właściwościach jezdnych w miękkich warunkach i na nieprzygotowany teren. Konstrukcję opisują dwie liczby. W przypadku budowy 5/10 Nordic Rocker, 5 odnosi się do różnicy wysokości w milimetrach pomiędzy dziobem narty z/bez obciążenia. Liczba 10 pokazuje o ile centymetrów punkt styku narty z podłożem cofa się, gdy wywieramy na nią nacisk.
 
 
RDZENIE
AIR TEC
Technologia budowy rdzenia nart biegowych polegająca na połączeniu technologii Air Channel (korytarze powietrzne drążone w drewnianym rdzeniu) z zastosowaniem niezwykle lekkich gatunków drewna. Pozwala to uzyskać - w stosunku do nart wykonanych w technologii Air Channel - zmniejszenie ciężaru pary nart o 150 g
KRAWĘDZIE
STEEL EDGE
Steel Edge to wąska, lecz bardzo wytrzymała stalowa krawędź okalająca nartę na całej długości. Gwarantuje stały kontakt narty ze śniegiem w każdych warunkach. Rozwiązanie pomagające narciarzowi w pełni wykorzystać umiejętności na trasie oraz poza trasą.
ŁUSKA
OFFTRACK CROWN
Wraz z opracowaniem nowego systemu łuski Offtrack dla modeli z metalową krawędzią osiągnęliśmy znaczną poprawę odbicia. Dzięki temu możemy polegać na naszej narcie i mieć 100% gwarancji, że nie zawiedzie nas nawet w najtrudniejszych warunkach. Offtrack Crown został opracowany wyłącznie dla nart Fischer.
 
 
 
BUTY: FISCHER OFFTRACK 3
 
Ten nowy but w kolekcji Fischer otwiera nam szereg możliwości by cieszyć się sportem z dala od przygotowanych tras.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wysoka cholewka, podklejony zamek i wyściółka z wełny. Offtrack 3 oferuje niezawodną ochronę przed śniegiem i zimnem. Easy Entry Loops to ułatwienie przy zakładaniu. Podeszwa T3 o średniej twardości, wykończenie z wytrzymałego nylonu osłoniętego w newralgicznych miejscach gumą gwarantują nam, że buty te przez długi czas będą nam służyć.
 
 
OCHRONA / PODSZEWKA / IZOLACJA
LACE COVER
Osłona sznurówek zapewniająca chronę przed śniegiem i wodą. Wnętrze buta pozostaje suche i komfortowe.
OCHRONA / PODSZEWKA / IZOLACJA
INTEGRATED GAITER
Wodoodporny, podklejany kołnierz wszyty w cholewę buta. Zapobiega przedostawaniu się śniegu do wnętrza i gwarantuje niezakłócone niczym korzystanie z narciarstwa pozatrasoweg
 
 
 
OCHRONA / PODSZEWKA / IZOLACJA
SEALED ZIPPER
Podklejane suwaki gwarantują, że wnętrze buta pozostaje suche.
OCHRONA / PODSZEWKA / IZOLACJA
WOOL LINING
Ocieplina wykonana z wełny. Idealna dla osób czułych na zimno. Zapewnia komfort i ciepło bez uczucia wilgoci nawet podczas długiego użytkowania.
PODESZWY
T3
Podeszwa zapewniająca idealny przekaz sił i wygodę podczas chodzenia. odpowiednio elastyczna; dostępna także w rozmiarach juniorskich.
DOPASOWANIE
SPORT FIT CONCEPT
Koncept Fischera wychodzący na przeciw różnym grupom konsumentów określający zastosowanie buta - rekreacyjne, sportowe, lub buty dla kobiet. Każda z grupy butów jest wykonana z myśla o specyficznych cechach ich użytkowników.
 
 
WIĄZANIA: FISCHER TOURING CLASSIC NIS SILVER
 
Nowa konstrukcja przeznaczona do uprawiania narciarstwa pozatrasowego. Przyjazne użytkownikowi, automatyczne wiązanie wykonane w technologi NIS pozwalającej dopasować rozstaw do indywidualnych potrzeb.
 
 
NNN - NEW NORDIC NORM
NNN – MAXIMUM STABILITY
Specjalne ukształtowanie podeszwy buta zwiększa stabilizację i kontrole narty. Wpływa to na lepsze przekazywanie sił i kontrolę nad nartą szczególnie przy bocznych wychyleniach.
NNN - NEW NORDIC NORM
NNN – MAXIMUM CONTROL
Specjalne ukształtowanie podeszwy buta zwiększa stabilizację i kontrole narty. Wpływa to na lepsze przekazywanie sił i kontrolę nad nartą szczególnie przy bocznych wychyleniach.
 
 
 
NNN - NEW NORDIC NORM
NNN – MAXIMUM CONTACT
Zmniejszona do minimum przestrzeń między butem, a nartą zapewnia doskonałe przeniesienie mocy. Żaden inny system wiązań nie umieszcza ludzkiej stopy tak blisko powierzchni narty.
NIS - NORDIC INTEGRATED SYSTEM
NIS – BEST POWER TRANSFER
NIS zapewnia bezpieczny montaż bez konieczności wiercenia - ingerencji w strukturę narty. Narta i płyta są połączone na stałe opatentowaną technologią w jedną jednostkę. Efekt? Niezrównane przenoszenie siły na nartę.
 
 
 
NIS - NORDIC INTEGRATED SYSTEM
NIS – FINE TUNING
NIS sprawia, że regulacja jest niezaprzeczalną korzyścią. Możliwość przesunięcia wiązania do tyłu i do przodu gwarantuje, że można dostosować punkt równowagi do indywidualnych wymagań, a także płynnie dostosować je do stylu jazdy i warunków na trasie.
 
 
 
 KIJE FISCHER XC SPORT
 
 
Bardzo uniwersalne kije - sprawdzą się w każdych warunkach. Posiadają wygodny uchwyt, szeroki pasek oraz talerzyk stosowany w kijach touringowych i utwardzaną końcówkę.
 
 
 
Parametry:
 
Materiał: Fibre
Trzon: 15
Uchwyt: Mono
Pasek: Loop 20
Talerzyk: Touring 15
Długośi: 120-165 (5 cm)
Waga: 237 g dla 145 cm
 
 
UWAGA : PRZED KLIKNIĘCIEM "KUP TERAZ PROSIMY I KONTAKT W CELU DOBRANIA ODPOWIEDNIEJ DŁUGOŚCI NART, ROZMIARU BUTÓW ORAZ DŁUGOŚCI KIJÓW !!!
 
 
             GORĄCO POLECAMY !!!

ZESTAW BACKCOUNTRY:

  • NARTY FISCHER SPIDER 62 NIS
  • BUTY FISCHER OFFTRACK 3
  • WIĄZANIA FISCHER TOURING CLASSIC NIS SILVER
  • KIJE FISCHER XC SPORT DOBRANE DO WZROSTU NARCIARZA GRATIS!!!

 

 

NARTY

FISCHER SPIDER 62 NIS

Ta narta o stalowej krawędzi i lekkiej konstrukcji Air Tec dostarcza nieograniczonej przyjemności z wyjścia w nieprzygotowany teren. Offtrack Crown dla optymalnego odbicia i 5/10 Nordic Camber sprawiają, że prowadzenie narty jest niezwykle intuicyjne. Doskonałe właściwości ślizgu i łatwość skrętu nart Spider 62 to gwarancja wspaniałych zimowych wędrówek.


DANE TECHNICZNE:

  • Steel Edge (stalowe krawędzie) to wąska, lecz bardzo wytrzymała stalowa krawędź okalająca nartę na całej długości; gwarantuje stały kontakt narty ze śniegiem w każdych warunkach; rozwiązanie pomagające narciarzowi w pełni wykorzystać umiejętności na trasie oraz poza trasą
  • Offtrack crown (łuska prasowana) - wraz z opracowaniem nowego systemu łuski Offtrack dla modeli z metalową krawędzią osiągnęliśmy znaczną poprawę odbicia dzięki temu możemy polegać na naszej narcie i mieć 100% gwarancji, że nie zawiedzie nas nawet w najtrudniejszych warunkach; Offtrack Crown został opracowany wyłącznie dla nart Fischer
  • Air channel (rdzenie) - technologia budowy rdzenia nart biegowych polegająca na połączeniu technologii Air Channel (korytarze powietrzne drążone w drewnianym rdzeniu) z zastosowaniem niezwykle lekkich gatunków drewna; pozwala to uzyskać - w stosunku do nart wykonanych w technologii Air Channel - zmniejszenie ciężaru pary nart o 150 g
  • konstrukcja - specjalna konstrukcja łopat zapewniająca gładkie prowadzenie nart w świeżym puchu; delikatnie podwinięte dzioby sprawiają, że łatwiej i szybciej się skręca przy jednoczesnym nie wielkim nakładzie siły; w rezultacie otrzymujemy narty o doskonałych właściwościach jezdnych w miękkich warunkach i na nieprzygotowany teren; konstrukcje opisują dwie liczby; w przypadku budowy 5/10 Nordic Rocker, 5 odnosi się do różnicy wysokości w milimetrach pomiędzy dziobem narty z/bez obciążenia; liczba 10 pokazuje o ile centymetrów punkt styku narty z podłożem cofa się, gdy wywieramy na nią nacisk
  • wykończenie ślizgu - nowe, uniwersalne za pomocą kamienia
  •  taliowanie 62 - 52 - 60

 

Dobór odpowiedniej długości nart Fischer Spider 62 do wagi ubranego narciaża:

DŁUGOŚC NARTY W CM

WAGA NARCIARZA W KG

169

> 85

179

65 – 89

189

< 69

 

 

WIĄZANIA
FISCHER TOURING CLASSIC NIS SILVER

 

Wiązanie do nart biegowych z zakresem rozmiarów obuwia 35-52. Waga wiązania 285 g.

podkładka NIS: Tak
Wykorzystany system: NNN
Typ wiązań biegowych: Turystyka
System mocowania: Automatyczny

 

 

BUTY

FISCHER OFFTRACK 3 


Fischer OFFTRACK 3

Ten nowy but w kolekcji Fischer otwiera nam szereg możliwości by cieszyć się sportem z dala od przygotowanych tras. Wysoka cholewka, podklejony zamek i wyściółka z wełny. Offtrack 3 oferuje niezawodną ochronę przed śniegiem i zimnem. Easy Entry Loops to ułatwienie przy zakładaniu. Podeszwa T3 o średniej twardości, wykończenie z wytrzymałego nylonu osłoniętego w newralgicznych miejscach gumą gwarantują nam, że buty te przez długi czas będą nam służyć.STOSOWANE TECHNOLOGIE:

 TWIN SKIN CONCEPT - stabilna, ergonomiczna wkładka zapewniające doskonale trzymanie stopy. Zapewnia bardzo dobrą ochronę przed chłodem i wilgocią.

T3 - podeszwa zapewniająca idealny przekaz sił i wygodę podczas chodzenia. Odpowiednio elastyczna i dopasowana do kształtu stopy. 

WOOL LINING - ciepła wyściółka buta z dodatkiem wełny przeznaczona dla stóp o mniejszej odporności na chłód. Zapewnia ciepło i izoluje od wilgoci.

INTEGRATED GAITER - zintegrowany fartuch przeciwśniegowy, zapobiega dostawaniu się śniegu do środka buta.

SEALED ZIPPER - specjalnie uszczelniony suwak zabezpiecza przed wilgocią dzięki  czemu but jest suchy i komfortowy nawet w trudnych warunkach. Zamek pracuje bezproblemowo i nie dopuszcza do powstawania warstwy lodu na sznurowadłach.

MATERIAŁ - Thinsulate to włókno wprowadzone na rynek przez firmę 3M ponad 25 lat temu. Bardzo lekkie ale o doskonałych parametrach termicznych. Absorbuje wilgoć nie tracąc właściwości cieplnych, dlatego doskonale sprawdza się w warunkach wysokiej wilgotności. Jego działanie opiera się na zatrzymywaniu powietrza między kanalikami oraz dodatkowo na odbijaniu ciepła promieniującego z ciała. Używa się go w produkcji rękawic i do ocieplenia butów.


 

 KIJE FISCHER XC SPORT

Bardzo uniwersalne kije - sprawdzą się w każdych warunkach. Posiadają wygodny uchwyt, szeroki pasek oraz talerzyk stosowany w kijach touringowych i utwardzaną końcówkę.


Parametry:

 

Materiał: Fibre

Trzon: 15

Uchwyt: Mono

Pasek: Loop 20

Talerzyk: Touring 15

Długośi: 120-165 (5 cm)

Waga: 237 g dla 145 cm

 

 

Przed dokonaniem zakupu prosimy o kontakt w celu sprawdzenia dostępności produktów.

 

E-mail: autobag@autobag.com.pl

Fischer Spider 62 NIS + Offtrack 3

Galeria