Fischer BCX E109 Tour + BCX 6 + BC Magnum

2 899,00 zł
Brutto

Zestaw backcountry składający się z taliowanych nart Fischera z łuską od firmy Sorba, topowych butów BCX 6 oraz wzmocnionych wiązań Rottefella BC Magnum.

Długość narty
Rozmiar buta
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 • Zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa przy zakupach! Zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa przy zakupach!
 • Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500zł! Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500zł!
 • 14-dniowy okres zwrotu towaru! 14-dniowy okres zwrotu towaru!

Fischer BCX E109 Tour z 55cm łuską Sorba

Narta w oryginalnej wersji wychodzi w wersji bez łuski. Dzięki współpracy z firmą Sorba, nałożona została 55cm łuska, która świetnie sprawdzi się podczas podchodzenia w trudnym terenie.

Fischer BCX E 109 Tour to specjalnie zaprojektowany model, który daje stabilność oraz zwrotność podczas zjazdu.. Dzięki profilowi Nordic Rocker Camber narty te idealnie prowadzą się nawet w najbardziej kopnym i głębokim śniegu.

Profil Rocker Camber daje również większą elastyczność oraz szybszy ślizg podczas zjazdu. Wbudowane w nartę stalowe krawędzie na całej długości nartach chronią je przed uszkodzeniami mechanicznymi i dają większe możliwości na oblodzonej nawierzchni.

BCX E 109 Tour to doskonały wybór nawet na nieprzygotowane lub zaniedbane trasy. Poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach na opuszczonych, nieprzygotowanych trasach.

ZASTOSOWANE TECHNOLOGIE:

 • SPEED GRINDING - uniwersalny kamień szlifierski o doskonałych właściwościach w każdych warunkach
 • RENTAL TAIL PROTECTOR - specjalny, niezwykle wytrzymały materiał stosowany na dziobach i piłkach nart celem ich wzmocnienia. Dzięki takiej konstrukcji narty, nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu na długo pozostają w bardzo dobrym stanie
 • NORDIC ROCKER CAMBER - specjalna konstrukcja łopat zapewnia gładkie prowadzenie nart w świeżym puchu; delikatnie podwinięte dzioby sprawiają, że łatwiej i szybciej się skręca przy jednoczesnym nie wielkim nakładzie siły; w rezultacie otrzymujemy narty o doskonałych właściwościach jezdnych w miękkich warunkach i na nieprzygotowany teren; konstrukcje opisują dwie liczby: w przypadku budowy 5/10 Nordic Rocker, 5 odnosi się do różnicy wysokości w milimetrach pomiędzy dziobem narty z/bez obciążenia; liczba 10 pokazuje o ile centymetrów punkt styku narty z przoedem cofa się, gdy wywieramy na nią nacisk
 • STEEL EDGE - wąska krawędź stalowa na całej długości narty; gwarantuje stały kontakt krawędzi na całej powierzchni narty
 • AIR TEC - technologia budowy rdzenia nart biegowych polegająca na połączeniu technologii Air Channel (korytarze powietrzne drążone w drewnianym rdzeniu) z zastosowaniem niezwykle lekkich gatunków drewna. Pozwala to uzyskanie - w stosunku do nart wykonanych w technologii Air Channel - zmniejszenie ciężaru pary nart o 150 g

Tabela doboru nart Fischer BCX E109:

Waga ubranego narciarza:                  Długość nart w cm:

80 - 89 kg:                                 200 cm

90 > kg:                                      205 cm

Fischer BCX 6

Najnowszy model kultowego buta backcountry Fischer BCX 6! Jego perfekcyjna konstrukcja pozwoliła nie tylko zredukować wagę lecz także zagwarantowała doskonałe trzymanie stopy podczas biegu oraz zjazdów. Model BCX 6 wyposażony jest w zewnętrzny otok chroniący wewnętrzny botek przed dostaniem się do niego śniegu oraz wilgoci. Pełni rolę swego rodzaju stuptuta. Ważnym elementem jest również mankiet 3d, wykonany z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, który stabilizuje nasz staw skokowy oraz minimalizuje ryzyko kontuzji spowodowanej złym ustawieniem stopy lub wypadku. Mankiet posiada również regulację docisku w miejscu kostki by but był idealnie dopasowany, bez zbędnych luzów, które na dłuższą metę skutkują otarciami oraz odparzeniami.

ZASTOSOWANE TECHNOLOGIE:

FLEX CUFF: Ergonomiczny mankiet w bucie zapewniający doskonałe trzymanie i dużą swobodę ruchu w przód i w tył. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego materiału EVA, równomiernie rozkłada siły nacisku. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy dodatkowy atut podczas zjazdu. Usztywniony staw skokowy pozwala na lepsze wycinanie skrętów w puchu nawet przy mocnym nachyleniu terenu.

HEEL FIT STRAP: System umożliwiający dopasowanie buta biegowego do szerokości pięty. Zapewnia użytkownikowi doskonałe trzymanie stopy i wygodę. Dzięki tej taśmie okolice stawu skokowego są dodatkowo usztywnione - niezastąpione rozwiązanie w trudnym zjeździe i w turowaniu w ciężkich warunkach terenowych.

HEEL CAP: Dopasowana do anatomicznego kształtu, plastyczna wkładka okalająca piętę. Gwarantuje perfekcyjne dopasowanie. Chroni nasze stopy przed obtarciami i odgnieceniami.

TWIN SKIN CONCEPT: Stabilna, ergonomiczna wkładka zapewniające doskonale trzymanie stopy. Zapewnia bardzo dobrą ochronę przed chłodem i wilgocią.

BC 2 COLOR: Podeszwa zapewniające stabilność i dobre oparcie podczas biegania w trudnych warunkach. System antypoślizgowy ułatwia chodzenie.

Rottefella BC Magnum Manual

Funkcjonalne i trwałe wiązania z bardzo solidnym mechanizmem blokującym z metalu. W połączeniu z 67 mm płytą, daje maksymalną stabilność i kontrolę nart. Wiązanie jest proste - ma łatwy system zamykania i zwolnienia buta. Wiązanie BC Magnum jest idealne do stosowania w trudnym terenie i zmiennych warunkach śniegowych. Doskonale sprawdza się przy szerszych nartach backcountry oraz ciężkich butach typu Alpina Alaska lub Fischer BCX 6!

CHARAKTERYSTYKA :

 • Waga: 472g para
 • Rozmiar: 25-35
 • Kąt otwarcia: 40 °
 • Rozmiar: Rozmiar uniwersalny (35-52)
 • Materiał: Zaawansowane tworzywa sztuczne i stal nierdzewna.
FsorbaBCX6
1 Przedmioty