Sporten Explorer + Rossignol BC X-2 + BC Auto

1 311,00 zł
Brutto

Zestaw składający się z nart Sporten Explorer, butów Rossignol BC X-2 oraz wiązania Rottefella BC Auto

Długość narty
Rozmiar buta
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa przy zakupach! Zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa przy zakupach!
  • Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500zł! Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500zł!
  • 14-dniowy okres zwrotu towaru! 14-dniowy okres zwrotu towaru!

Sporten Explorer:

Sporten Explorer to świetne narty przeznaczone do turystyki zimowej backcountry. Ich taliowanie na poziomie 64 - 52 - 60 umożliwia użytkowanie nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych oraz kopnym śniegu.

Sporten Explorer to świetne narty przeznaczone do turystyki zimowej backcountry. Dzięki zastosowanemu taliowaniu nartę tą można użytkować w najtrudniejszych warunkach zarówno terenowych jak i śniegowych. 

Model Explorer doskonale poradzi sobie podczas spacerów po duktach leśnych, lekkich pagórkach oraz szybszych biegów na bardziej wymagające szczyty.

Doskonałą kontrolę podczas zjazdu dostarczą nam stalowe krawędzie, które dobrze trzymają na oblodzonej powierzchni, a także są bezpośrednim materiałem ochronnym rdzenia narty pod względem uszkodzeń mechanicznych.

Rdzeń wykonany został w technologii Air Channel, która polega na wydrążeniu w drewnie kanalików powietrza. Dzięki tej metodzie narta jest lekka ale zachowuje swoją wytrzymałość. Ponadto dzięki temu jest dużo bardziej elastyczna co jest niezwykle ważne w bardziej wymagającym terenie.

Sporten w modelu Explorer zastosował łuskę prasowaną MGE, dzięki której narta w znacznie mniejszym stopniu "cofa się" na podjazdach.

Długość narty w cm

Waga ubranego narciarza w kg

165

55-65

175

60-75

185

70-85

195

80-95

205

90-105

Rossignol BC X-2:

Rossignol BC X-2 to niski but przeznaczony dla początkujących osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z narciarstwem backcountry. Model BC X-2 jest niezwykle lekki a zarazem wytrzymały. Jego profil wewnętrzny jest nieco węższy niż w butach innych znanych marek przez co lepiej stabilizuje stopę podczas narciarskich wycieczek. Dzięki specjalnej ocieplinie model ten doskonale sprawdzi się nawet podczas bardzo mroźnych dni. Podeszwa buta została zaprojektowana by sprostać wymaganiom jakie narzuca nam chodzenie stylem backcountry - jest niezwykle wytrzymała oraz doskonale izoluje od śniegu oraz wilgoci. Model Rossignol BC X-2 jest kompatybilny z wszystkimi wiązaniami w systemie NNN BC (New Nordic Norm BC).

BC X-2 posiada również specjalne usztywnienie w miejscu stawu skokowego przez co minimalizuje ryzyko kontuzji w przypadku wypadku lub złego ustawienia stopy.

Rottefella BC Auto:

Automatyczne wiązania backcountry, kompatybilne z systemem NNN BC. Dzięki specjalnemu przyciskowi w przedniej części wiązania możemy łatwo i bez schylania się wpiąć but do wiązania. By wypiąć but wystarczy nacisnąć kijkiem by zwolnić mechanizm blokujący. Dzięki 56-milimetrowej płytce, wiązania te pozwalają na lepsze wyczucie narty w trudniejszym terenie. Model BC Auto stworzony został przy użyciu najnowocześniejszych tworzyw sztucznych oraz stali nierdzewnej.

Dane techniczne:

- Kompatybilne z systemem NNN BC

- Waga: 472g para

- Szerokość: 56,5mm

- Rozmiar: Uniwersalny

zserbcx2
1 Przedmioty

Opis

Taliowanie
64 - 52 - 60