Rossignol BC 80 + Rossignol BC X 12 + Voile 3-PIN Cable

3 099,00 zł
Brutto

Zestaw do wędrówek w trudniejszym terenie w każdych warunkach śnieżnych. Dzięki wiązaniom telemarkowym sprawdzi się także w czasie zjazdów poza trasami, daje nam większą kontrolę nad nartami i ułatwia skręty w porównaniu z typowym zestawem backcountry.

Długość narty
Rozmiar buta
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

  • Zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa przy zakupach! Zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa przy zakupach!
  • Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500zł! Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500zł!
  • 14-dniowy okres zwrotu towaru! 14-dniowy okres zwrotu towaru!

Narty backcountry Rossignol BC 80 POSITRACK + buty do telemarku Rossignol BC X 12 75mm + wiązania telemarkowe Voile 3-PIN Cable

Zestaw do wędrówek w trudniejszym terenie w każdych warunkach śnieżnych. Sprawdzi się także w czasie zjazdów poza trasami, daje nam większą kontrolę nad nartami i ułatwia skręty w porównaniu z typowym zestawem backcountry.

 

CHARAKTERYSTYKA NART

Rossignol BC 80 POSITRACK

Lekkie narty zaprojektowane do jazdy po nieprzygotowanych trasach, a dzięki sporej szerokości świetnie sprawdzą się podczas jazdy na bardziej stromych trasach.

  • Łuska Positrack zapewnia najlepszy balans pomiędzy przyczepnością a ślizgiem w każdych warunkach śniegowych.
  • Pełne okrawędziowanie zapewnia nartom wysoką wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.
  • Taliowanie 80/60/70 sprawia, że narty zapewniają znacznie przyjemniejsze i łatwiejsze pokonywanie zakrętów.
  • Drewniany rdzeń z kanałami powietrznymi - narta wykonana w konstrukcji LDC CORE oraz ACTIV CAP jest bardzo lekka a zarazem bardzo wytrzymała.

DOBÓR NART

Waga                długość nart

> 54 kg             166 cm

54 - 68 kg         176 cm

67 - 82 kg         186 cm

 

CHARAKTERYSTYKA BUTÓW

Rossignol BC X 12 75mm

Rossignol BC X-12 75mm to najwyższy model butów telemarkowych z kolekcji Rossignola. Model X-12 charakteryzuje się dwoma wzmocnionymi paskami, wykonanymi z tworzywa sztucznego, które stabilizują nasz staw skokowy podczas zjazdu. System ten posiada specjalne ząbki, które automatycznie blokują się po odpowiednim zaciśnięciu pasków, gwarantując najwyższy komfort użytkowania. Za pomocą klamer możemy jeszcze bardziej dociągnąć paski by mocniej trzymały stopę. Dodatkowo specjalny mankiet 3D uniemożliwi wykrzywianie się stopy na boki podczas ostrzejszego zjazdu.

Wewnętrzna część buta zakryta została specjalnym zewnętrznym botkiem wykonanym z Cordury, który izoluje nas od śniegu oraz wilgoci, zatrzymując przy tym ciepło nagromadzone wewnątrz. Materiał ten jest niezwykle odporny na przetarcia przez co but ten jest bardzo wytrzymały i doskonale sprawdzi się w trudnych warunkach. W górnej części znajduje się ściągacz, dzięki któremu nie musimy stosować stuptutów nawet w kopnym śniegu. But ocieplony został specjalnym materiałem Thinsulate, który zatrzymuje wytworzone przez ciało ciepło, odprowadzając przy tym nagromadzoną wilgoć do kolejnych warstw buta.

Najwyższego komfortu doda wewnętrzna wkładka, która pod wpływem ciepła dopasowuje się do kształtu stopy, utrzymując ją na miejscu i chroniąc przed otarciami powstałymi podczas dłuższych wycieczek.

Model ten kompatybilny jest z systemem NN 75

 

CHARAKTERYSTYKA WIĄZAŃ

Voile 3-PIN Cable

Voile 3-PIN Cable to wiązania telemarkowe o wzmocnionej konstrukcji zapewniającej maksymalne bezpieczeństwo na długich wyprawach. Odpowiednio dobrane materiały oraz lekka konstrukcja sprawiają, że model ten jest przez wielu uważany za jedno z najlepszych wiązań telemarkowych na rynku. Wiązania te gwarantują nie tylko bezpieczeństwo ale także komfort i wygodę użytkowania w każdych warunkach śniegowych.

Waga: 0,81 kg!!!

Materiał: aluminium (6061-T6)

Kompatybilny z butami w systemie NN75, grubość obsługiwanych dziobów: 13-19mm

 

MONTAŻ WIĄZAŃ gratis po wybraniu rozmiaru buta.

DORADZIMY jeśli nie wiesz jaki sprzęt skompletować.

1 Przedmioty