Advertising
Advertising

eBiuletyn-Newsletter

Zobacz korzyściAlpina BC 2250

699,00 zł brutto


Zapytaj o produkt, rozmiar...


Opis produktu

Buty Backcountry

Alpina BC model 2250

 

W kolekcji butów BackCountry Alpiny, but BC 2250 posiada najdłuższe plastikowe boczne wzmocnienie. Dlatego jest dedykowany dla tych, którzy wytyczają trasy o dużym zróżnicowaniu terenu. Dodatkowa wzorowana na sportowych butach regulacja trzymania pięty pozwala na doskonalsze dopasowanie tego buta. Ważnym aspektem jest neoprenowa osłona sznurówek. To materiał, który najdoskonalej sprawdza się w głębokim śniegu. Jest wytrzymały, odporny na wodę, a przy tym utrzymuje dobrą izolację przed otaczającym zimnem. Gdybyśmy jednak trafili na wielokrotnie zmrożony śnieg możemy spokojnie wędrować i bez nart, gdyż cała stopa otoczona jest twardą gumą, która chronić będzie przed ostrymi kawałkami lodu. Ostatnim elementem wyróżniającym ten but od wszystkich pozostałych jest klamra! To pozwoli nam mocno upiąć but co szczególnie jest ważne podczas zjazdów.

 

CHARAKTERYSTYKA :

  • Plastikowy mankiet stosowany jest w butach do techniki łyżwowej oraz do backcountry. Zapewnia stabilność i lepsze trzymanie kostki podczas wędrówek poza wyznaczonym śladem, gdy na zróżnicowanym i niepewnym podłożu łatwo o wykrzywienie stopy i kontuzję. Wzmacnia boczne skręty stopy, a w czasie zjazdu pomaga zwiększyć siłę obciążenia krawędzi nart.  
  • Plastikowy napiętek służy utrzymaniu stabilnego profilu wewnątrz buta. Chroni piętę przed przeciążeniami, szczególnie podczas zjazdu, gdy w czasie płużenia pięty wypychane są na zewnątrz. Zaprojektowany został tak, by pasował do każdego rodzaju stopy.  
  • Trzystopniowy system trzymania pięty stworzony został z myślą o wymagających narciarzach, którzy chcą mieć możliwość indywidualnego dopasowania buta do każdych warunków. System daje możliwość szybkiego przejścia od pozycji zero, pozostawiającej pięcie sporo luzu do pozycji najwyższej, gwarantującej ścisłe trzymanie pięty.  
  • Klamra BC w zapięciu nad kostką zastąpiła w wyższych modelach butów backcountry klasyczny rzep. Wzorowana na zapięciach w butach rowerowych pozwala szybko i skutecznie dopiąć but, usztywniając go w górnej i bocznej części. Idealnie rozwiązanie na wycieczki w urozmaiconym terenie.   
  • Wygodny system szybkiego sznurowania umożliwia błyskawiczne i trwałe zawiązanie buta. Dzięki specjalnie zaprojektowanym otworom, wystarcza jedno pociągnięcie za sznurówki, by precyzyjnie dopasować but na całej długości sznurowania.
  • Nowoczesny, bardzo lekki i wytrzymały materiał Thinsulate zapewnia butom Alpina jeszcze lepszą izolację termiczną. Odporny na wilgoć i oddychający, odprowadza pot na zewnątrz, utrzymując jednocześnie komfortową ciepłotę wewnątrz buta. Dzięki temu można swobodnie wędrować na nartach nawet w najbardziej siarczyste mrozy. Warto pamiętać, że odpowiednie skarpetki wspomagają działanie izolacji Thinsulate. 
  • Oddychająca i wodoodporna Membrana Alpitex odprowadza wilgoć z wnętrza buta do kolejnych warstw, uniemożliwiając jednocześnie przedostanie się jej do środka. W rezultacie stopy dłużej pozostają suche. Zachowanie suchego wnętrza buta podczas zimowych wycieczek jest szczególnie ważne, gdyż wilgoć i niska temperatura zwiększają odczuwalność mrozu, a w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do odmrożenia stóp.
  • Wewnętrzna wkładka o anatomicznym kształcie została zaprojektowana tak, by utrzymywać i wspierać naturalne łuki stopy. Umożliwia to znacznie dłuższe, w pełni komfortowe używanie butów. W niższych modelach stosowana jest wymienna wkładka piankowa. Modele wyższe mają dodatkowo specjalnie wyprofilowaną wewnętrzną warstwę podeszwy, która zapewnia idealne dopasowanie do każdego kształtu stopy.
  • Zimą palce stóp narażone są na urazy znacznie bardziej niż pięty, dlatego w modelu backcountry Alpiny zastosowano tzw. "pudełko", czyli wykonaną z kevlaru dodatkową warstwę zabezpieczającą przednią część buta. Jest to doskonała ochrona podczas wędrówek poza wyznaczonymi trasami, gdy ostre krawędzie wielokrotnie zmrożonego śniegu mogą zniszczyć but, zaś poruszanie się w głębokim śniegu sprawia, że jest on ciągle w niskiej temperaturze. 
  • Twardość butów związana jest ze sztywnością podeszwy. Dla początkujących zalecane są modele miękkie, zapewniające komfort poruszania się. Bardziej doświadczeni biegacze preferują buty o średniej twardości, która minimalizuje skręcenia podeszwowe podczas zjazdów w kopnym śniegu, a jednocześnie jest na tyle elastyczna, że nie wymaga dodatkowej energii podczas turystycznego poruszania się poza trasą.


Przed dokonaniem zakupu prosimy o kontakt w celu sprawdzenia dostępnej kolorystyki buta w konkretnym rozmiarze!

 

Alpina BC 2250