Advertising
Advertising

eBiuletyn-Newsletter

Zobacz korzyściPromocja Sporten Explorer + Buty Salomon X-ADV Escape

1 149,00 zł brutto


Zapytaj o produkt, rozmiar...


Opis produktu

ZESTAW BACKCOUNTRY:

 • NARTY SPORTEN EXPLORER
 •  WIĄZANIA SALOMON SNS PILOT COMBI
 • BUTY SALOMON X-ADV ESCAPE

 

NARTY

 SPORTEN EXPLORER

 

SPORTEN EXPLORER


Explorer to narty Back Country o profilu 64-52-60 doskonałe parametry czynią z tych nart doskonałego towarzysza podróży również w nieprzygotowanych trasach i w kiepskich warunkach śniegowych. Narty Explorer od Sportena posiadają metalowe krawędzie chroniące ślizgi przed zniszczeniem i ułatwiające zjazd po twardym, zlodowaciałym śniegu. Posiadają łuskę ciętą Mg i oraz drewniany rdzeń z kanałami powietrznymi który znacząco zmniejsza wagę nart.CHARAKTERYSTYKA:

 • narta drewniana z kanałami powietrznymi
 • stalowe krawędzie na całej długości
 • łuska cięta Mg
 • taliowanie : 64-52-60
   

 

Tabela doboru długości nart Sporten Explorer do wagi ubranego narciarza :

 

Długość [cm]

Taliowanie [mm]

Waga [kg]

165

64-52-60

50-65

175

64-52-60

60-75

185

64-52-60

70-85

195

64-52-60

80-95

205

64-52-60

90-100

 

WIĄZANIA

SALOMON SNS PILOT COMBI


 

Salomon SNS Pilot combi jest to automatyczne wiązanie, przeznaczone do biegu stylem klasycznym oraz łyżwowym. Produkt Firmy Salomon łączy w sobie wygodę użytkowania oraz bardzo dobrą kontrolę nad nartą. Wiązanie jest dodatkowo bardzo stabilne, a oś obrotu znajdująca się pod czubkiem buta zapewnia wygodę podczas biegu. Dwie osie ze sztywnym połączeniem oraz długa szyna prowadząca sprawiają że komfort użytkowania zadowoli nawet najbardziej wymagających biegaczy.Charakterystyka:


 • Automatyczny system wpinania

 • Szyna prowadząca o maksymalnej długości

 • Dwie osie ze sztywnym połączeniem

 • System Push-Pull

 • Anatomiczny flex

 • Technologia Bumperless

 • Flex 100

 

BUTY

SALOMON X-ADV ESCAPE

Salomon X-ADV Escape to bardzo wytrzymałe buty przeznaczone do narciarstwa biegowego. Nowoczesny design wraz z zastosowanymi technologiami sprawia że ten model buta sprawdzi się na przygotowanym terenie oraz w trudnych warunkach śniegowych poza trasą. Konstrukcja buta zapewnia odpowiednią sztywność, świetny przekaz siły oraz komfortowo trzyma stopę co zapewnia wygodę nawet na dłuższych wyprawach w terenie. Stabilna i wygodna podeszwa zapewniająca odpowiednią elastyczność, wykonana z materiału będącego połączeniem gumy oraz plastiku umożliwia efektowny bieg, a zastosowane ocieplenie wykonane z materiału Thinsulate zapewnia izolacje termiczną oraz ciepło.

 

ZASTSOWANE TECHNOLOGIE

 


Ruchoma cholewka o konstrukcji Smart

Doskonałe podparcie boczne i świetny przekaz sił w butach z serii Combi. Konstrukcja współpracująca z systemem Smart w pięcie buta.

 

 

Sensifit

Technologia gwarantująca precyzyjne i komfortowe trzymanie stopy. Sprawdza się zarówno w przypadku wąskich, jak i szerokich stóp.

 

 

System sznurowania Quicklace

Uznany system sznurowania firmy Salomon. Jedno pociągnięcie kewlarowej sznurówki umożliwia szybkie i precyzyjne dopasowanie buta.

 

 

SNS® PILOT®

System stosowany w zawodniczych butach przeznaczonych do biegania techniką klasyczną i łyżwową. Dwie osie gwarantują kontrolę i precyzyjny przekaz energii.

 

 

Thinsulate

Materiał Thinsulate to bardzo lekkie włokno, ale o doskonałych parametrach termicznych. Absorbuje wilgoć nie tracąc właściwości cieplnych, dlatego doskonale sprawdza się w warunkach wysokiej wilgotności. Jego działanie opiera się na zatrzymywaniu powietrza między kanalikami oraz dodatkowo na odbijaniu ciepła promieniującego z ciała.

 

 

Osłona sznurówek z pionowym zamkiem

Wygodne w użytkowaniu rozwiązanie – zapinana na zamek osłona sznurówek zapobiegająca przedostawaniu się wody i śniegu do wewnątrz buta.W pełni zintegrowany ochraniacz przeciwśnieżny

Rozwiązanie doskonale chroniące przed chłodem i przenikaniem śniegu do wewnątrz buta.

 

SNS® PILOT®2 Leisure

Bardzo stabilna i wygodna podczas chodzenia podeszwa o doskonałym fleksie. Ruchomy punkt montażu wiązań został cofnięty względem przodu buta o 10 mm i znajduje się bliżej śródstopia. Podeszwa wykonana z jednolitego materiału Thermo, będącego połączeniem gumy i plastiku – typowa dla kategorii Touring.

Promocja Sporten Explorer + Buty Salomon X-ADV Escape

Galeria