FISCHER S-BOUND 98 CROWN/DUAL SKIN Xtralite

1 850,00 zł
Brutto

Najnowszy model nart Fischera z serii S-Bound. Dzięki optymalnej szerokości narty te nadają się idealne zarówno do turystyki backcountry jak i telemarku!

Długość narty
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 • Zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa przy zakupach! Zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa przy zakupach!
 • Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500zł! Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500zł!
 • 14-dniowy okres zwrotu towaru! 14-dniowy okres zwrotu towaru!

FISCHER S-BOUND 98 CROWN/DUAL SKIN Xtralite to narty BackCountry przystosowane również do zjeżdżania stylem telemarkowym na trasach przygotowanych i nieprzygotowanych. Szeroka, płynnie poruszająca się narta, idealna na wyprawy poza wyznaczonymi trasami. Wyposażone w metalową, chroniącą przed uszkodzeniami krawędź na całej długości narty oraz łuskę Offtrack Crown & Easy Skin w środkowej części oraz dłuższą Super Skin. Fischer S-Bound 98 posiada taliowanie 98-69-88 mm co umożliwia podróżowanie w kopnym śniegu.

Opracowana specjalnie dla Fischer technologia Easy Skin umożliwia szybkie zakładanie „fok” co pozwoli na podchodzenie na nartach pod górę, dzięki czemu niemożliwy do przejścia teren, który dotąd wymuszał wypięcie nart i przebycie go w butach, nie będzie stanowił przeszkody dla wytyczonego celu.

ZASTOSOWANE TECHNOLOGIE:

 • NORDIC ROCKER CAMBER - specjalna konstrukcja zapewnia gładkie prowadzenie nart w świeżym puchu. Delikatnie podwinięte dzioby sprawiają, że łatwiej i szybciej się skręca przy jednoczesnym niewielkim nakładzie siły. W rezultacie otrzymujemy narty o doskonałych właściwościach jezdnych w miękkich warunkach i na nieprzygotowany teren. Konstrukcję opisują dwie liczby: w przypadku budowy 5/10 Nordic Rocker, 5 odnosi się do różnicy wysokości w milimetrach pomiędzy dziobem narty z/bez obciążenia. Liczba 10 pokazuje o ile centymetrów punkt styku przodu narty cofa się, gdy wywieramy na nią nacisk.
 • RENTAL TAIL PROTECTOR - specjalny, niezwykle wytrzymały materiał stosowany w tyłach nart celem ich wzmocnienia. Dzięki takiej konstrukcji narty, nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu na długo pozostają w bardzo dobrym stanie.
 • STEEL EDGE - wąska krawędź stalowa na całej długości narty gwarantuje stały kontakt krawędzi na całej powierzchni narty.
 • AIR CHANNEL - technologia stosowana w konstrukcji rdzeni polegająca na połączeniu kanałów powietrznych z włóknem szklanym. Rdzenie wykonane w tej technologii są o wiele lżejsze, bardziej wytrzymałe i lepiej rozkładają siły nacisku w porównaniu z rdzeniami tylko drewnianymi.
 • OFFTRACK CROWN & EASY SKIN - nowa strefa łuski połączona z Easy Skin sprawdza się w każdym terenie, zwłaszcza z dala od przygotowanych tras, a także w trudnych warunkach terenowych. Jeśli na stromym podejściu łuska już nie trzyma, łatwo i szybko zapinamy skórkę Easy Skin.
 • PODWÓJNA SKÓRKA - połączenie Easy Skin i Super Skin. W zależności od terenu i warunków śniegowych możesz łatwo zmieniać dwie sprawdzone foki wspinaczkowe: krótką Easy Skin i długą Super Skin.

TALIOWANIE: 98-69-88 mm

DOBÓR NART (zalecany) waga narciarza/długość narty

 • <55 kg - 159 cm
 • 50-70 kg - 169 cm

Waga pary nart 2.080g/179cm

Foki są opcją dodatkową za dopłatą.

WIĄZANIA polecane do nart backountry FISCHER S-BOUND 98 CROWN/DUAL SKIN Xtralite: Rottefella NNN BC MAGNUM / MANUAL / AUTOMAT.

MONTAŻ WIĄZAŃ GRATIS po wybraniu rozmiaru buta.

DORADZIMY jeśli nie wiesz jaki sprzęt skompletować.

1 Przedmiot