FISCHER TRAVERSE 78 + ALPINA BC WYOMING + ROTTEFELLA BC MANUAL

2 999,00 zł
Brutto

Zestaw do narciarstwa biegowego backcountry przeznaczony do wędrowania poza trasami w każdym terenie, zwłaszcza w górach, gdzie występują kopne śniegi i oblodzone trawersy. System szybkiego montażu foki umożliwia podchodzenie na nartach stromych podejść.

Długość narty
Rozmiar buta
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 • Zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa przy zakupach! Zapewniamy najwyższy poziom bezpieczeństwa przy zakupach!
 • Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500zł! Darmowa dostawa przy zakupach powyżej 500zł!
 • 14-dniowy okres zwrotu towaru! 14-dniowy okres zwrotu towaru!

ZESTAW

Narty backcountry FISCHER TRAVERSE 78 CROWN/SKIN Xtralite + buty ALPINA BC WYOMING + wiązania ROTTEFELLA NNN BC MANUAL

Zestaw do narciarstwa biegowego backcountry przeznaczony do wędrowania poza trasami w każdym terenie, zwłaszcza w górach, gdzie występują kopne śniegi i oblodzone trawersy. System szybkiego montażu foki umożliwia podchodzenie na nartach stromych podejść.

CHARAKTERYSTYKA NART

FISCHER TRAVERSE 78 CROWN/SKIN Xtralite to lekka narta backcountry do długich wędrówek w każdym terenie poza przygotowanymi maszynowo trasami. Zaawansowana konstrukcja zapewnia dobrą przyczepność w zróżnicowanym terenie i zmiennych warunkach śniegowych. Daje także dużo frajdy w czasie zjazdu.

Dzięki szerszemu profilowi, głębszemu niż przeciętnemu taliowaniu i pełnej metalowej krawędzi, narta zapewnia dużą stabilność i kontrolę. Łuska Offtrack Crown zapewnia idealne połączenie przyczepności i poślizgu podczas wycieczek i można ją szybko uzupełnić o fokę Easy Skin 50 na bardziej strome podjazdy.

ZASTOSOWANE TECHNOLOGIE:

 • NORDIC ROCKER CAMBER - specjalna konstrukcja zapewnia gładkie prowadzenie nart w świeżym puchu. Delikatnie podwinięte dzioby sprawiają, że łatwiej i szybciej się skręca przy jednoczesnym niewielkim nakładzie siły. W rezultacie otrzymujemy narty o doskonałych właściwościach jezdnych w miękkich warunkach i na nieprzygotowany teren. Konstrukcję opisują dwie liczby: w przypadku budowy 5/10 Nordic Rocker, 5 odnosi się do różnicy wysokości w milimetrach pomiędzy dziobem narty z/bez obciążenia. Liczba 10 pokazuje o ile centymetrów punkt styku przodu narty cofa się, gdy wywieramy na nią nacisk.
 • RENTAL TAIL PROTECTOR - specjalny, niezwykle wytrzymały materiał stosowany w tyłach nart celem ich wzmocnienia. Dzięki takiej konstrukcji narty, nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu na długo pozostają w bardzo dobrym stanie.
 • STEEL EDGE - wąska krawędź stalowa na całej długości narty gwarantuje stały kontakt krawędzi na całej powierzchni narty.
 • AIR TEC STEEL EDGE - technologia stosowana w konstrukcji rdzeni polegająca na połączeniu kanałów powietrznych z lekkimi gatunkami drewna. Rdzenie wykonane w tej technologii są optymalne wagowo do nart ze stalową krawędzią.
 • OFFTRACK CROWN & EASY SKIN - nowa strefa łuski połączona z Easy Skin sprawdza się w każdym terenie, zwłaszcza z dala od przygotowanych tras, a także w trudnych warunkach terenowych. Jeśli na stromym podejściu łuska już nie trzyma, łatwo i szybko zapinamy fokę Easy Skin.

TALIOWANIE: 78-61-69 mm

DOBÓR NART waga narciarza/długość narty

 • 60-80 kg - 176 cm
 • 70-90 kg - 186 cm

Waga pary nart 1.840g/176cm

Foki są opcją dodatkową za dopłatą.

 

CHARAKTERYSTYKA BUTÓW

Buty biegowe backcountry ALPINA BC WYOMING to turystyczna wersja kultowych, ekspedycyjnych butów Alipna BC Alaska. Zostały zaprojektowane do całodniowych wędrówek w każdym terenie. Wykonane z najlepszej jakości materiałów, w tym ze skóry naturalnej. Bardzo solidne i wygodne, ocieplone buty backcountry, w których można cały dzień wędrować przez zaśnieżone, niedostępne tereny. Jednocześnie stabilne i sztywne na zjazdach. Budową przypominają porządne skórzane buty górskie, na trudniejszych odcinkach można w nich chodzić po wypięciu z nart. Nie zawiodą cię w żadnym terenie.

Przeznaczenie: turystyka i rekreacja w każdym terenie poza przygotowanymi maszynowo trasami.

Pasują do wiązań z systemem NNN BC

ZASTOSOWANE TECHNOLOGIE

 • NNN BC, która daje odpowiednią sprężystość i stabilność oraz dobrze izoluje od zimna. Posiada bieżnik podobny jak w butach turystycznych, na trudniejszych odcinkach trasy można w nich chodzić po wypięciu nart.
 • olidna skórzana cholewka buta wraz z mocnym wysokim sznurowaniem ponad kostkę stabilizuje staw skokowy podczas biegu, marszu i zjazdu.
 • Tylna część cholewki elastyczna z głębokim wycięciem.
 • Dodatkowe wzmocnienie przodu buta chroniące palce.
 • Specjalny otok z kevlaru zabezpiecza przed lodem i chroni skórę butów.
 • Turystyczna podeszwa NNN BC, która daje odpowiednią sprężystość i stabilność oraz dobrze izoluje od zimna.
 • Sznurowanie z zaczepami ułatwiającymi wiązanie górnej części buta.
 • Anatomiczna wkładka przyczynia się znacząco do stabilności pionowej stopy, zapewniając wysoki poziom komfortu i lepszą izolację buta.
 • Ocieplenie z nano włókien THINSULATE skutecznie dba o ciepłe stopy i odprowadza wilgoć.

Buty Alpina BC WYOMING wraz z butami Alpina BC ALASKA mają opinię najwygodniejszych butów BackCountry i z pewnością zadowolą najbardziej wymagających klientów.

Wyprodukowane w Słowenii.

 

CHARAKTERYSTYKA WIĄZAŃ

ROTTEFELLA NNN BC MANUAL

Wiązania do nart biegowych BackCountry skonstruowane i wyprodukowane przez norweską firmę. Funkcjonalne, stabilne i niezawodne w każdym terenie i zmiennych warunkach śniegowych. Sprawdzą się podczas górskich wędrówek, zarówno na szlaku jak i poza nim.

 • Przeznaczone do turystyki i rekreacji poza przygotowanymi maszynowo trasami w każdym terenie.
 • Prosty, niezawodny, manualny, klapkowy system wpinania/wypinania.
 • Szeroka płyta – 56 mm – zapewnia stabilność i kontrole nad nartami.
 • Pasują do butów ALPINA i innych z podeszwą NNN BC.

POSIADAMY W OFERCIE INNE MODELE WIĄZAŃ

ROTTEFELLA NNN BC AUTO – łatwy system wpinania/wypinania. Nie trzeba się schylać, wystarczy nacisnąć butem na wiązanie. Aby się wypiąć naciskamy kijkiem przycisk.

ROTTEFELLA NNN BC MAGNUM – masywniejsze, bardziej solidne z manualnym, klapkowym systemem wpinania/wypinania. Posiada szerszą płytę (67 mm) pod butem, co pozwala przenieść większą siłę docisku na stalową krawędź narty i w efekcie daje nam większą kontrolę nad nartami w trudnym terenie.

Poinformuj nas jeśli chcesz inny model wiązań.

MONTAŻ WIĄZAŃ gratis po wybraniu rozmiaru buta.

DORADZIMY jeśli nie wiesz jaki sprzęt skompletować. Posiadamy w sprzedaży inne rozmiary, różne modele i marki.

1 Przedmioty